Αριζόνα Ασίας Αμερικανική Ένωση » Αριζόνα, Ασίας, Ειρηνικού Islander, κουλτούρα, ενότητα, εκπαίδευση, μετανάστευση, εργασία, υγεία, υπηρεσίες ανθρώπινου, πολιτικά δικαιώματα, προβολής, ανθρωπιστική

Masthead κεφαλίδα

AAAA Honorary Council

Outstanding Citizen Awardrecipients

Φιλιππίνος – Maribel Dillard – 2014

Ινδονησίας – Ο Δρ. Joseph (Andy) Soesilo – 2014

κινέζικα – Ο Δρ. Karen J. Leong – 2009

κορεάτης – Yoosun and Youmi Shin – 2009

Ιαπωνικά – Diana Larowe – 2009

Βιετνάμ – Than Mai-Le – 2009

κινέζικα – AZ Chinese Arts Academy – 2009

Ινδός – Ο Δρ. Krishnan Bala – 2009

Φιλιππίνος – Boeing Asian American Professional Association – 2009

κινέζικα – Ο Δρ. Mai-Lon Wong – 2008

Ινδός – Ms. Kalpana Batni – 2008

Φιλιππίνος – Mr. Leonardo Aromin – -2008

Ινδός – Mr. Sanjay Krishnamurthy – 2008

Ταϊβανέζικη – Ο Δρ. Terrence Wiley – 2008

Ινδός – Ms. Smitha Ramakrishna – 2007

Φιλιππίνος – Ο Δρ. Patricio F. Reyes – 2007

Ταϊβανέζικη – Tzu Chi Foundation – 2007

Joaquin C. Diaz – 2007

PublicThe Arizona Republic – 2007

Ινδονησίας – Mr. Aemilia B. M. Teguh – 2007

Ιαπωνικά – Esther Vandecar & Ken Koshio – 2006

κινέζικα – Eddie Yue – 2006

Πακιστανός – Ο Δρ. Syed A. Naqvi – 2006

Ινδός – Ο Δρ. Vasudeva Atluri – 2006

Φιλιππίνος – Marie Πονηρός – 2005

κινέζικα – Τόνι Kao – 2005

Φιλιππίνος – Ο Δρ. Conrad Roy Ballecer2003

Ιαπωνικά – Mr. Robert Chavez Corella2003

Πακιστανός – Ms. Zarina Jaffer2003

Ινδός – Ο Δρ. Ram R. Krishna2003

κινέζικα – Ms. Anna Lee2003

κινέζικα – Ms. Wen Chyi Chiu2002

Φιλιππίνος – Mr. Nagaran Ricardo2002

Ινδός – Ο Δρ. Hara P. Misra2002

Ιαπωνικά – Ms. Doris Asano2002

Πακιστανός – Mr. Fidai Rajab Ali2002

κινέζικα – Mr. KC Tang – 2001

Φιλιππίνος – Mr. Vicente C. Camua, Jr. – 2001

Ινδός – Food for the Hungry, Scottsdale – 2001

Ιαπωνικά – Ms. Toshika Chavers – 2001

κορεάτης – Mr. James Anyil Rhee – 2001

Πακιστανός – Mr. Sardar Babar – 2001

Ιαπωνικά – Κα. Marilyn Inoshita Tang – 2000

Πακιστανός – Mr. Yousuf Bhuvads – 2000

κινέζικα – Mr. Fred Ong – 2000

Φιλιππίνος – Ο Δρ. Doroteo Federis, Jr. – 2000

κορεάτης – Mr. Keun Young Lee – 2000

Ινδός – Ms. Asha Gopal – 2000

Λάος – Princess Samsongoune – 2000

Βιετνάμ – Mr. John Gray – 1999

κινέζικα – Ms. Lin Ling Lee – 1999

κορεάτης – Mr. Michael Ahn – 1999

Ιαπωνικά – Mr. Masaji Inoshita – 1999

Φιλιππίνος – Κα. Loberna C. Monzon-Dinglasan – 1999

Ινδός – Mr. Dasrath Das – 1998

κορεάτης – Κα. MiYoung Gallagher – 1998

Φιλιππίνος – Mr. Philip Trainer – 1998

κινέζικα – Κα. Norma Yee – 1998

Ιαπωνικά – Κα. Kathy Inoshita – 1998

Ινδός – Mr. Munnu Bajpai – 1997

κορεάτης – Mr. Thomas Chun – 1997

Φιλιππίνος – Mr. Vicente Enciso – 1997

Ιαπωνικά – Mr. Thomas Kadomoto – 1997

κινέζικα – Mr. John Yee – 1997

κορεάτης – Κα. Chong Burns – 1996

Ινδός – Mr. Ashok Jain – 1996

Φιλιππίνος – Κα. Justina Lemme – 1996

κινέζικα – Mr. Albert Ong – 1996

PublicMr. Benny Stilman and Mrs. Annie Stilman – 1996

Ιαπωνικά – Κα. Masako Takiguchi – 1996

Ιαπωνικά – Mr. Joe Allman – 1995

κορεάτης – Mr. Young B. Lee – 1995

Φιλιππίνος – Κα. Bea Chaves – 1995

Ινδός – Mr. Chellam Jeevandam – 1995

κινέζικα – Κα. Annie White – 1995

Ταϊλάνδης – Rev. Phramaha Winai Booncham – 1994

Ινδός – Mr. K.N. Jagannath – 1994

Ιαπωνικά – Mr. Hiro Nomura – 1994

κινέζικα – Mr. Garry Ong – 1994

LaoMr. Bandith Pholphiboun – 1994

Ινδός – Mr. Gutam Shah – 1994

Φιλιππίνος – Mr. Luis Tan – 1994

κινέζικα – Κα. Mai Young – 1994

Distinguished Leadership Award

κινέζικα – Mr. Albert Lin – 1999

Youth of the Year

Μαλαισίας – Mr. Mitchell Tay – 1999