Arizona Shoqata Amerikane aziatike » Arizona, Aziatik, Pacific Island, kulturë, unitet, arsim, imigrim, punësimi, shëndetësor, Shërbimet e njeriut, të drejtat e qytetarit, shpërndahem, humanitar

header kryevideo

AAAA Honorary Council

Outstanding Citizen Awardrecipients

Tagalogisht – Maribel Dillard – 2014

Indonezian – Dr. Joseph (Andy) Soesilo – 2014

Kinez – Dr. Karen J. Leong – 2009

Korean – Yoosun and Youmi Shin – 2009

Japonez – Diana Larowe – 2009

Vietnamisht – Than Mai-Le – 2009

Kinez – AZ Chinese Arts Academy – 2009

Indian – Dr. Krishnan Bala – 2009

Tagalogisht – Boeing Asian American Professional Association – 2009

Kinez – Dr. Mai-Lon Wong – 2008

Indian – Ms. Kalpana Batni – 2008

Tagalogisht – Mr. Leonardo Aromin – -2008

Indian – Mr. Sanjay Krishnamurthy – 2008

Taiwanese – Dr. Terrence Wiley – 2008

Indian – Ms. Smitha Ramakrishna – 2007

Tagalogisht – Dr. Patricio F. Reyes – 2007

Taiwanese – Tzu Chi Foundation – 2007

Joaquin C. Diaz – 2007

PublicThe Arizona Republic – 2007

Indonezian – Mr. Aemilia B. M. Teguh – 2007

Japonez – Esther Vandecar & Ken Koshio – 2006

Kinez – Eddie Yue – 2006

Pakistanez – Dr. Syed A. Naqvi – 2006

Indian – Dr. Vasudeva Atluri – 2006

Tagalogisht – Marie Cunning – 2005

Kinez – Tony Kao – 2005

Tagalogisht – Dr. Conrad Roy Ballecer2003

Japonez – Mr. Robert Chavez Corella2003

Pakistanez – Ms. Zarina Jaffer2003

Indian – Dr. Ram R. Krishna2003

Kinez – Ms. Anna Lee2003

Kinez – Ms. Wen Chyi Chiu2002

Tagalogisht – Mr. Nagaran Ricardo2002

Indian – Dr. Hara P. Misra2002

Japonez – Ms. Doris Asano2002

Pakistanez – Mr. Fidai Rajab Ali2002

Kinez – Mr. KC Tang – 2001

Tagalogisht – Mr. Vicente C. Camua, Jr. – 2001

Indian – Food for the Hungry, Scottsdale – 2001

Japonez – Ms. Toshika Chavers – 2001

Korean – Mr. James Anyil Rhee – 2001

Pakistanez – Mr. Sardar Babar – 2001

Japonez – Mrs. Marilyn Inoshita Tang – 2000

Pakistanez – Mr. Yousuf Bhuvads – 2000

Kinez – Mr. Fred Ong – 2000

Tagalogisht – Dr. Doroteo Federis, Jr. – 2000

Korean – Mr. Keun Young Lee – 2000

Indian – Ms. Asha Gopal – 2000

Laosian – Princess Samsongoune – 2000

Vietnamisht – Mr. John Gray – 1999

Kinez – Ms. Lin Ling Lee – 1999

Korean – Mr. Michael Ahn – 1999

Japonez – Mr. Masaji Inoshita – 1999

Tagalogisht – Mrs. Loberna C. Monzon-Dinglasan – 1999

Indian – Mr. Dasrath Das – 1998

Korean – Mrs. MiYoung Gallagher – 1998

Tagalogisht – Mr. Philip Trainer – 1998

Kinez – Mrs. Norma Yee – 1998

Japonez – Mrs. Kathy Inoshita – 1998

Indian – Mr. Munnu Bajpai – 1997

Korean – Mr. Thomas Chun – 1997

Tagalogisht – Mr. Vicente Enciso – 1997

Japonez – Mr. Thomas Kadomoto – 1997

Kinez – Mr. John Yee – 1997

Korean – Mrs. Chong Burns – 1996

Indian – Mr. Ashok Jain – 1996

Tagalogisht – Mrs. Justina Lemme – 1996

Kinez – Mr. Albert Ong – 1996

PublicMr. Benny Stilman and Mrs. Annie Stilman – 1996

Japonez – Mrs. Masako Takiguchi – 1996

Japonez – Mr. Joe Allman – 1995

Korean – Mr. Young B. Lee – 1995

Tagalogisht – Mrs. Bea Chaves – 1995

Indian – Mr. Chellam Jeevandam – 1995

Kinez – Mrs. Annie White – 1995

Thai – Rev. Phramaha Winai Booncham – 1994

Indian – Mr. K.N. Jagannath – 1994

Japonez – Mr. Hiro Nomura – 1994

Kinez – Mr. Garry Ong – 1994

LaoMr. Bandith Pholphiboun – 1994

Indian – Mr. Gutam Shah – 1994

Tagalogisht – Mr. Luis Tan – 1994

Kinez – Mrs. Mai Young – 1994

Distinguished Leadership Award

Kinez – Mr. Albert Lin – 1999

Youth of the Year

Malajzia – Mr. Mitchell Tay – 1999