Arizona Aasian American Association » Arizona, Aasialainen, Tyynenmeren saarilta, kulttuuri, yhtenäisyys, koulutus, maahanmuutto, työllisyys, terveys, ihmisten palvelut, kansalaisoikeudet, Outreach, humanitaarinen

Masthead header

AAAA kunniapuheenjohtaja neuvosto

“Erinomainen Citizen Award” vastaanottajat

Filippiiniläinen – Maribel Dillard – 2014

Indonesialainen – Dr. Joseph (Andy) Susilo – 2014

Kiina – Dr. Karen J. Leong – 2009

Korealainen – Yoosun ja Youmi Shin – 2009

Japanilainen – Diana Larowe – 2009

Vietnam – Touko-Than – 2009

Kiina – AZ Kiinan taideakatemia – 2009

Intialainen – Dr. Krishnan Bala – 2009

Filippiiniläinen – Boeing Aasian American Professional Association – 2009

Kiina – Dr. Mai-Lon Wong – 2008

Intialainen – Ms. Kalpana Batni – 2008

Filippiiniläinen – Mr. Leonardo Aromin – -2008

Intialainen – Mr. Sanjay Krishnamurthy – 2008

Taiwanilainen – Dr. Terrence Wiley – 2008

Intialainen – Ms. Smitha Ramakrishna – 2007

Filippiiniläinen – Dr. Patrick F. Reyes – 2007

Taiwanilainen – Tzu Chi Foundation – 2007

Joaquin C. Diaz – 2007

Public – Arizona tasavalta – 2007

Indonesialainen – Mr. Aemilia B. M. Yritys – 2007

Japanilainen – Esther Vandecar & Ken Koshio – 2006

Kiina – Eddie Yue – 2006

Pakistani – Dr. Syed A. Naqvi – 2006

Intialainen – Dr. Vasudeva Atluri – 2006

Filippiiniläinen – Marie Ovela – 2005

Kiina – Tony Kao – 2005

Filippiiniläinen – Dr. Conrad Roy Ballecer2003

Japanilainen – Mr. Robert Chavez Corella2003

PakistaniMs. Zarina Jaffer2003

Intialainen – Dr. Ram R. Krishna – 2003

Kiina – Ms. Anna Lee2003

Kiina – Ms. Wen Chyi Chiu2002

Filippiiniläinen – Mr. Nagaran Ricardo2002

Intialainen – Dr. Hara P. Misra – 2002

Japanilainen – Ms. Doris Asano2002

PakistaniMr. Fidai Rajab Ali2002

Kiina – Mr. KC Tang – 2001

Filippiiniläinen – Mr. Vicente C. Camua, Jr. – 2001

Intialainen – Food for the Hungry, Scottsdale – 2001

Japanilainen – Ms. Toshika Chavers – 2001

Korealainen – Mr. James Anyil Rhee – 2001

Pakistani – Mr. Sardar Babar – 2001

Japanilainen – Mrs. Marilyn Inoshita Tang – 2000

Pakistani – Mr. Yousuf Bhuvads – 2000

Kiina – Mr. Fred Ong – 2000

Filippiiniläinen – Dr. Doroteo Federis, Jr. – 2000

Korealainen – Mr. Keun Young Lee – 2000

Intialainen – Ms. Asha Gopal – 2000

LaotianPrincess Samsongoune – 2000

Vietnam – Mr. John Gray – 1999

Kiina – Ms. Lin Ling Lee – 1999

Korealainen – Mr. Michael Ahn – 1999

Japanilainen – Mr. Masaji Inoshita – 1999

Filippiiniläinen – Mrs. Loberna C. Monzon-Dinglasan – 1999

Intialainen – Mr. Dasrath Das – 1998

Korealainen – Mrs. MiYoung Gallagher – 1998

Filippiiniläinen – Mr. Philip Trainer – 1998

Kiina – Mrs. Norma Yee – 1998

Japanilainen – Mrs. Kathy Inoshita – 1998

Intialainen – Mr. Munnu Bajpai – 1997

Korealainen – Mr. Thomas Chun – 1997

Filippiiniläinen – Mr. Vicente Enciso – 1997

Japanilainen – Mr. Thomas Kadomoto – 1997

Kiina – Mr. John Yee – 1997

Korealainen – Mrs. Chong Burns – 1996

Intialainen – Mr. Ashok Jain – 1996

Filippiiniläinen – Mrs. Justina Lemme – 1996

Kiina – Mr. Albert Ong – 1996

Public – Mr. Benny Stilman ja rouva. Annie Stilman – 1996

Japanilainen – Mrs. Masako Takiguchi – 1996

Japanilainen – Mr. Joe Allman – 1995

Korealainen – Mr. Young B. Suojanpuoli – 1995

Filippiiniläinen – Mrs. Bea Chaves – 1995

Intialainen – Mr. Chellam Jeevandam – 1995

Kiina – Mrs. Annie White – 1995

ThaiRev. Phramaha Winai Booncham – 1994

Intialainen – Mr. K.N. Jagannath – 1994

Japanilainen – Mr. Hiro Nomura – 1994

Kiina – Mr. Garry Ong – 1994

Lao – Mr. Bandith Pholphiboun – 1994

Intialainen – Mr. Gutam Shah – 1994

Filippiiniläinen – Mr. Luis Tan – 1994

Kiina – Mrs. Mai Young – 1994

Distinguished Leadership Award

Kiina – Mr. Albert Lin – 1999

Youth of the Year

Malaysian – Mr. Mitchell Tay – 1999